طراحي سايت، توليد اَپ و تبليغات آنلاين
نکاتی در مورد نحوه استفاده بهینه از سرویس گوگل ادوردز ( Google AdWords )


گوگل ادوردز ( Google AdWords ) این روزها به یکی از سرویس های محبوب گوگل تبدیل شده است. به خصوص در کشور ما که تمایل برای گرفتن جواب سریع و لحظه ای و صعود به صدر صفحات نخست جستجو، بیشتر از انجام خدمات اساسی و زمانبر مانندبهینه سازی سئوسایت است. در مقالات قبلی به طور مفصل در مورد ادوردز و نحوه کارکرد آن توضیحاتی داده شده است، در این مقاله بیشتر سعی شده است به نکاتی اشاره شود که متقاضیان سرویس ادوردز و بخشبازاریابی آنلاینشرکت های فناوری اطلاعات از آنها بهره ببرند.
مقدمه:
گوگل ادوردز یک سرویسبازاریابی الکترونیکاست که توسط شرکت گوگل ارائه شده است. با استفاده از این سرویس، تبلیغ‌کنندگان برای راحت تر دیده شدن در صفحه نخست نمایش نتایج جستجو ( SERP ) سرمایه گذاری می کنند. سیستم کارکرد با ادوردز به صورت مناقصه ای است. مجموعه شما با کمک گرفتن از تجارب و دانش یک تیمبازاریابی الکترونیک، تعدادی محدودی از واژه ها و یا عبارات را انتخاب می کند و مبلغی را روی هر کدام ازین واژه ها سرمایه گذاری می کند. در صورت موفقیت شما در رسیدن به بالای صفحه نخست نتایج جستجو ( که به فاکتورهای متعددی نیاز دارد ) به هدف خود رسیده اید.
گوگل ادوردز ( Google AdWords ) این روزها به یکی از سرویس های محبوب گوگل تبدیل شده است. به خصوص در کشور ما که تمایل برای گرفتن جواب سریع و لحظه ای و صعود به صدر صفحات نخست جستجو، بیشتر از انجام خدمات اساسی و زمانبر مانندبهینه سازی سئوسایت است. در مقالات قبلی به طور مفصل در مورد ادوردز و نحوه کارکرد آن توضیحاتی داده شده است، در این مقاله بیشتر سعی شده است به نکاتی اشاره شود که متقاضیان سرویس ادوردز و بخشبازاریابی آنلاینشرکت های فناوری اطلاعات از آنها بهره ببرند.
نحوه نمایش تبلیغات:
بخش بازاریابی برای رعایت حقوق مشتریان و ضمنا بالا بردن راندمان کار تبلیغات و عملکرد حرفه ای خود، باید نکات زیر را برای نحوه نمایش تبلیغات ادوردز در نظر بگیرند:
1- تاریخ نمایش تبلیغات:
برای بالا بردن هر چه بیشتر میزان بازدهی تبلیغات، لازم است که شرکت های تبلیغاتی در نظر داشته باشند که تاریخ نمایش Ad یا همانتبلیغات گوگلدر روزهای کاری هفته ( غیر از جمعه ) تنظیم شوند. در ضمن بسیاری از شرکت های خصوصی در روزهای پنج شنبه نیز تعطیل هستند. انتخاب روزهای نمایش تبلیغات باید به صورتی انجام شود که سرمایه گذاری مشتریان بیهوده تلف نشود ( کلیک روی لینک تبلیغاتی آن ها و تماس با آن ها در روزهایی صورت گیرد که فردی در دفتر مشتری برای جوابگویی حاضر باشد. ) همچنین در ایام تعطیلات رسمی سال مثل عید نوروز نمایش یا عدم نمایش تبلیغات ادوردز باید از قبل با مشتریان هماهنگ شده باشد.
2- زمان نمایش تبلیغات:
برای بالا بردن هر چه بیشتر میزان بازدهی تبلیغات، همچنین لازم است که شرکت های تبلیغاتی در نظر داشته باشند که زمان نمایش Ad یا همانتبلیغات گوگلبر اساس ساعات کاری شرکت های طرف قراردادتبلیغات اینترنتیتنظیم شوند. انتخاب ساعات هماهنگ با ساعات کاری باعث استفاده بهینه از هزینه تبلیغات و بالا رفتن بازده آن می شود و از هدر رفتن هزینه تبلیغات جلوگیری می کند. انتخاب تاریخ و زمان نمایشتبلیغات در گوگلادوردز پس از انتخابکمپین تبلیغاتیمورد نظر و از قسمت Ad schedule انجام می شود.
نکته مهم دیگر در انتخاب زمان نمایش تبلیغات این است که شرکت های تبلیغاتی باید زمان نمایش تبلیغات را بر اساس وقت محلی کشورمان تبدیل کنند، زیرا به خاطر محدودیت هایی که گوگل در حال حاضر برای کشورمان ایجاد کرده است، امکان تنظیم زمان بر اساس وقت محلی ایران وجود ندارد. در ضمن شرکت هایتبلیغات اینترنتیباید در نظر داشته باشند که در زمان ثبت نام در گوگل ادوردز امکان انتخاب محدوده زمانی محیا می باشد و پس از آن تغییر محدوده زمانی در ادوردز تنها از طریق مکاتبه با پشتیبانی ادوردز گوگل و به سختی و برای یک بار امکان پذیر است.
3- نحوه جستجو شدن تبلیغات:
سرویس ادوردز به صورت پیش فرض از روش Broad Match، برای جستجو شدن و نمایش داده شدن هرچه بیشتر تبلیغات به کاربران استفاده می کند و تبلیغات را به صورت کلی نمایش می دهد. این روش به نوعی "انطباق گسترده" عبارات جستجو شده توسط کاربران باکلمات کلیدیانتخاب شده توسط انجام دهندگان تبلیغات آنلاین است و پرکاربرترین روش انتخابی بین انجام دهندگان تبلیغات آنلاین است.
روش دیگر Phrase Match است که تا حدی شبیه به روش Broad Match است با این تفاوت که کنترل شده تر می باشد و لازم است که "انطباق عبارت" صورت گیرد. مثلا اگر عبارت "استخر سرپوشیده" برای تبلیغات انتخاب شود، کاربرانی که عبارت "تخفیف استخر سرپوشیده" را جستجو می کنند تبلیغ را خواهند دید، اما کاربرانی که عبارت " تجهیزات استخر سرپوشیده" را جستجو می کنند قادر به دیدن تبلیغ نخواهند بود.
روش آخر که کمتر به کار می رود Exact match یا "تطابق عینی" است که در آن کاربر تنها در صورتی تبلیغ را خواهد دید که عین عبارت وکلمات کلیدیآن را در موتور جستجو تایپ کند و ترتیب وارد کردن کلمات نیز اهمیت دارد.
جمع بندی:
ماندن در صدر نتایج جستجو به رقیبان نیز بستگی دارد. زمانی گوگل شروع به برداشت از حساب شما می کند که کاربران روی لینک یا همان آدرس اینترنتی سایت شما کلیک کنند. روش برداشت از حساب شما در ادوردز همان پرداخت به ازای کلیک است ( Pay Per Click ) یا .( PPC ) به فرض شرکت شما در زمینهطراحی وبسایتکار می کند. به فرض شما کلماتطراحی سایتوطراحی وبسایترا در ادوردز انتخاب کرده اید. اینکلمات کلیدیبا این که از لحاظ ساختار بسیار شبیه هم هستند، اما می توانند تاثیر کاملا مختلفی را در نتیجه گیری شما بگذارند.

(0) نظر
برچسب ها : کلمات کلیدی،گوگل ادوردز،ادوردز،سئو،بازاریابی آنلاین
طراحی متریال و تاثیر آن روی طراحی و ساخت اپلیکیشن ها و سایت ها


سه اصل نور، سطح و حرکت، کلیدهای فهمیدن روش حرکت اشیا و در ارتباط بودن اشیا در فضا هستند. نورپردازی واقعی شکاف ها را مشخص می کند و فضاها را تقسیم می کند. همچنین قسمت هایی را که حرکت می کنند به ما نشان می دهد. درتولید اپلیکیشن موبایلاین موارد رعایت می شوند. گوگل نیز درطراحی اپلیکیشن موبایلاز آنها استفاده کرده است.
مقدمه:
طراحی متریال نوعی زبان دیداری است که دستورهای طراحی کلاسیک را با خلاقیت و تکنولوژی روز ترکیب می کند. سطوح و لبه ها در طراحی متریال آن طور که در واقعیت وجود دارند به نظر می رسند. استفاده از ویژگی های لمسی معمول به کاربر برای درک کارایی کمک می کند. سه اصل نور، سطح و حرکت، کلیدهای فهمیدن روش حرکت اشیا و در ارتباط بودن اشیا در فضا هستند. نورپردازی واقعی شکاف ها را مشخص می کند و فضاها را تقسیم می کند. همچنین قسمت هایی را که حرکت می کنند به ما نشان می دهد. درتولید اپلیکیشن موبایلاین موارد رعایت می شوند. گوگل نیز درطراحی اپلیکیشن موبایلاز آنها استفاده کرده است.
بخش هایی عمومی از طراحی متریال:
به طور کلی شما می توانید طراحی متریال را در دو بخش خلاصه کنید: 1- مواد و عناصر طراحی. 2- حرکت ها و انیمیشن ها مواد و عناصر.
طراحی این مواد زمینه طراحی ما را فراهم می کنند به طوری که سطوح و لبه های اشیا در طراحی متریال برای ما نشانه هایی بصری را ایجاد می کنند. اکنون می خواهیم این نوع طراحی را با زندگی واقعی مقایسه کنیم. ما ابعاد یک اتاق را به خاطر وجود دیوار ها می توانیم درک کنیم و همچنین چیدمان یک اتاق درک ما را نسبت به آن اتاق شکل می دهد. مثلاً شما به وضوح می توانید تفاوت بین آشپزخانه و اتاق نشیمن را درک کنید. این همان اصلی است که در طراحی متریال به کار می رود. ترکیب طراحی و محتوا، بافت طراحی را در فضای دیجیتالی برای کاربر همانند دیوار های فیزیکی و چیدمان اتاق ایجاد می کنند. اکنون کاربر درک بهتری از رابط کاربری دارد چون زبان متریال بافت کاملی را از طراحی رابط ایجاد کرده است.
توضیح تصویر:
کارت ها طراحی بافت ها را به خوبی نشان می دهند و آن ها عنصری هستند که در این طراحی بسیار از آن ها استفاده شده است. یک کارت محتوای خود را به خوبی با داشتن تعامل با دیگر کارت ها، در خود به نمایش می گذارد .مفهوم حرکت ها در طراحی متریال شرحی همانند موضوع قبلی دارد. این حرکت ها از طریق به جریان در آوردن اجزای اپلیکیشن، بافت طراحی را فراهم می‌کنند و با توجه به این که انیمیشن ها در همه جا وجود دارند، هیچ گاه کاربر احساس توقف در محتوا نمی کند. هیچ مانعی مانند تناقض در طراحی یا منوهای ناوبری گیج کننده در این نوع طراحی وجود ندارد.
اینجا این سوال پیش می آید که دقیقاً فعالیت این حرکت ها بر چه اساسی انجام می گیرد؟ پاسخ این سوال با آوردن یک مثال قابل توضیح است؛ در صفحه اصلی لیستی از کارت ها وجود دارد که با انتخاب یکی از کارت ها محتوای آن کارت به جای آن که به اندازه یک کارت در صفحه قرار گیرد به اندازه طول و عرض صفحه گسترش می یابد.
در این قسمت به خوبی می توانید کار مواد و حرکت ها را در طراحی درک کنید. در این بخش کارت به مانند ماده در طراحی است. هنگامی که کاربر در تعامل با آن قرار می گیرد، محتوای آن برای نمایش بیشتر با حرکت در صفحه گسترش می یابد. این ها پیوستگی کار را برای کاربر فراهم می کنند تا ببیند که ورودی آن ها چگونه رابط کاربری را تحت تاثیر قرار می دهند.
رنگ ها:
رنگ ها همچون اندازه، برای طراحان اهمیت دارند. بخش زیادی از تاثیر در احساس و ظاهر طراحی مربوط به این بخش است در عین حالی که با خود بار روانی برای کاربر ایجاد می کنند. رنگ ها می توانند این احساس را به وجود آورند که این طراحی قابل اعتماد یا هیجان انگیز یا علمی و ... است. در طراحی متریال ما به یک پالت رنگ گسترده دسترسی داریم که می توانیم به وسیله آن پایهطراحی اپلیکیشن موبایلرا ایجاد کنیم.
جمع بندی:
موارد اصلی طراحی (قابل چاپ) شامل متن، فضا، مقیاس، رنگ و استفاده از تصاویر مناسب و مربوط برای راهنمایی بیشتر بیننده است. کاری که موارد فوق انجام می دهند بیشتر از راضی نگه داشتن نگاه مخاطب است. این اصول تمرکز و یک روند مفهومی را انتقال می دهند. رنگ آمیزی های حساب شده، تایپ با اندازه های بالا و فضای سفیدی که از قصد قرار داده می شود، رابطه ای بین متن و گرافیک ایجاد می کند. این رابطه باعث جذب بیشتر مخاطب هنگام استفاده می شود. رنگ ها میتوانند این احساس را به وجود آورند که طراحی هیجان انگیز یاعلمی و … است. گوگل در طراحی متریال یک پالت رنگ گسترده را هم معرفی کرده که می توانید به وسیله آنطراحی اپلیکیشن موبایلیاطراحی سایتخود را پایه ریزی کنید.

(0) نظر
برچسب ها : توليد اپليكيشن موبايل،طراحي اپليكيشن موبايل،طراحي سايت،طراحي متريال،گوگل متریال دیزاین
تعریف، وظایف و انواع آژانس های گردشگری در ایران و زمینه های فعالیت آن ها در گردشگری


مسافران معمولا با گزینه های زیادی از انواع رزرو آنلاین وسیله حمل و نقل،رزرواسیون آنلاینهتل، مقاصد و جاذبه ها روبرو هستند. آن ها می توانند با جستجو در اینترنت و یا با استفاده ازوب سرویس های گردشگریاطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنند و یا از خدمات آژانس های مسافرتی استفاده کنند.
آژانس های مسافرتی چیست؟
نقش آژانس های مسافرتی به عنوان یک واسطه می باشد که به صورت شخصی و یا تجاری بخش های گوناگون صنعت گردشگری را به مشتریان ارائه می کنند.به طور کلی در اصطلاحات بازاریابی می توان گفت که آژانس های مسافرتی عامل واسطه ای هستند که از طرف مشتری،+ مقدمات لازم را برای سفر به وسیله عرضه کنندگان سفر (هتل ها، خطوط هوایی با استفاده ازسیستم رزرواسیونآنـلاین) فراهم آورده و در ازای آن از عرضه کنندگان کمیسیون و از مشتریان حق الزحمه دریافت می کنند.
مسافران معمولا با گزینه های زیادی از انواعرزرواسیون آنلاینوسیله حمل و نقل،رزرواسیون آنلاینهتل، مقاصد و جاذبه ها روبرو هستند. آن ها می توانند با جستجو در اینترنت و یا با استفاده ازوب سرویس های گردشگریاطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنند و یا از خدمات آژانس های مسافرتی استفاده کنند.
وظایف آژانس های مسافرتی:
آژانس های مسافرتی در واقع در زمان بندی برنامه ها، مسیریابی، اقامت، امور ارزی و قیمت ها، قوانین و مقررات، شناخت مقصدها و سایر جنبه های مسافرت و فرصت های سفر تخصص و مهارت دارند. در کل می توان آژانس های مسافرتی را متخصص و مشاوری دانست که می تواند در زمان و پول مشتری صرفه جویی کند.
نکاتی در مورد آژانس های مسافرتی:
امروز با گسترش خدمات آنلاین و استفاده همگانی از آن، امکان استفاده از قابلیت هایرزرواسیون آنلاینمجموعه های گردشگری وجود دارد.اینترنت می تواند ابزار قدرتمندی در دست مشتریان باشد، اینترنت این امکان را می دهد که مشتری سوالات خود درباره مقصد را در این فضا جستجو کند. اما ذکر این نکته مهم است که مشتری باید دقیقا بداند که چه چیزی را و به چه نحوه ای جستجو کرده تا به نتیجه مطلوب برسد.از این رو آژانس های مسافرتی در زمانطراحی سایتخود باید نهایت دقت و وسواس را در نظر بگیرند تا مخاطبینشان دچار سردرگمی نشوند.طـراحی سـایت آژانـس های گردشگریامری کاملا تخصصی است که مجموعه ایـده پرداز سالها تجربه در این امر دارد و نگاهی گذرا به لیست مشتریان ایده پرداز در زمینه گردشگری گواهی بر این گفته است.
آژانس های مسافرتی، توزیع کنندگان پیشتاز خدمات و محصولات گردشگری هستند و مشتریان همچنان به آژانس های مسافرتی برای کسب اطلاعات سفر، برنامه ریزی، ذخیره کردن مکان و رزرو و تهیه بلیط وابسته اند، زیرا آژانس ها می توانند خدمات ارزشمندی را ارائه کنند.
انواع آژانس های مسافرتی ایرانی به دسته "الف"، "ب" و "پ" تقسیم می شوند:
دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز بند الف:
دفاتر دارای مجوز بند الف دارای عنوان آژانس های هواپیمایی می باشند و وظیفه شان ذخیره و صدور بلیت است.
دفاتر بند الف از نظر وظیفه به دو بخش تقسیم می شوند:
  • صدور بلیت پروازهای داخلی
  • صدور بلیت پروازهای خارجی
در این دفاتر ذخیره و صدور بلیت های دیگر وسایل حمل و نقل همانند اتوبوس نیز صورت می پذیرد.
این آژانس ها تحت نظارت مستقیم سازمان هواپیمایی کشوری هستند.
دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز بند ب:
این گونه دفاتر خدماتی به عنوان فروشندگان، برنامه ریزان و مجریان تورها ایفای نقش می کنند.
تور داخلی : تورهای یک روزه زمینی داخلی و تورهای زمینی یا هوایی چند روزه مثل: کیش، قشم
تور خارجی : تورهای خارج از کشور مانند: تور های دبی، ترکیه
تور ورودی : تورهای مسافرانی که از خارج به ایران می آیند.
اخذ ویزا
این آژانس ها تحت نظارت مستقیم سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هستند.
دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز بند پ:
این گونه از دفاتر خدماتی وظیفه برگزاری انواع تورهای زیارتی را دارند. مانند: تورهای حج، زیارتی و ...لازم به ذکر است که این دفاتر حق برگزاری تورهای غیر زیارتی را ندارند.این آژانس ها تحت نظارت مستقیم سازمان حج و زیارت هستند.نکته مهم در مورد انواع آژانس ها : دفاترخدمات مسافرتی هریک می توانند به صورت مجزا یکی از این مجوز ها و یا ترکیبی از آن ها را داشته باشد. اگر آژانس چند مجوز داشته باشد به صورت همزمان تحت نظارت مستقیم سازمان های مسئول قرار می گیرد.

(0) نظر
برچسب ها : رزرواسيون آنلاين،وب سرويس هاي گردشگري،طراحي سايت،طـراحي سـايت آژانـس هاي گردشگري،رزرواسيون آنلاين هتل
لزوم وارد کردن اطلاعات کافی در بخش دانشنامه گردشگری در وبسایت آژانس های مسافرتی


درطراحی سایتآژانس های گردشگری و طراحیاپلیکیشن آژانس مسافرتیوجود دانشنامه گردشگری جز مهم ترین ارکان می باشد. این بخش شامل اطلاعات مناسب و به روزی است که به گردشگر کمک می کند که دید وسیع تری از سفر و مقصد خود پیدا کند.
در گردشگری مانند هر صنعت دیگری عواملی مهم وجود دارد که توجه به آنها برای ادامه حیات این صنعت درآمدزا بسیار ضروری به نظر می رسد . توجه به این عوامل مهم توسعه صنعت گردشگری را به دنبال دارد. میزان موفقیت در توسعه گردشگری نیز تابعی از کیفیت و نحوه دخالت عوامل موثر گوناگون است که در حقیقت همان ارکان گردشگری محسوب می شوند . باطـراحی سایت گردشگریمناسب بر مبنای اصولبهینه سازی سئودر راستایافزایش رنکمی توان گام بلندی در جذب گردشگران برداشت.
ارکان صنعت گردشگری
ارکان صنعت گردشگری که نقش به سزایی در موفقیت این صنعت دارند عبارتند از: جاذبه های گردشگری و تسهیلات و خدمات گردشگری که در ادامه مختصر به هر کدام از آنها اشاره می شود:
جاذبه های گردشگری
هر پدیده یا عامل انگیزشی که جذابیتی در مقصد ایجاد کند و منجر به مسافرت فرد یا افرادی از نقاط مختلف به مقصد گردشگری شود، جاذبه نامیده می شود .جاذبه ها در گردشگری به دو دسته جاذبه های طبیعی و جاذبه های فرهنگی تقسیم می شوند که هر کدام از این انواع طیف متنوع و گوناگونی از پدیده ها را به خود اختصاص می دهند. جاذبه های طبیعی جاذبه هایی را شامل می شوند که انسان دخالتی در ایجاد آنها ندارد اما جاذبه های فرهنگی با تفکرات انسانی و در نتیجه ی تلاش انسان ها به وجود آمده اند .
وجود جاذبه ها مهم ترین دلایل مسافرت مردم به یک مقصد خاص است . جاذبه های گردشگری به عنوان عامل جذب و با توجه به ویژگی های خاصی که دارند، می توانند گردشگران را از نقاط مختلف و سرزمین های دور به سمت خود بکشانند .هر چقدر جاذبه گردشگری متنوع تر، منحصر بفرد تر و جذاب تر باشد، ازقدرت کشش بالاتری برخوردار خواهد بود و در نتیجه حوزه نفوذ وسیع تری خواهند داشت . اهمیت جاذبه ها به حدی است که وجود امکانات اقامتی و پذیرایی، فروشگاه های خرید سوغاتی و صنایع دستی نیز به وجود آنها بستگی دارد. ممکن است در یک محل فقط یک جاذبه یا مجموعه ای از جاذبه ها وجود داشته باشد اما در هر صورت شناخت رابطه ی بین انواع جاذبه های مختلف یکی از مهم ترین مراحل توسعه گردشگری است .
جاذبه های گردشگری با توجه به تنوع، منحصر به فرد بودن، درجه اعتبار و سندیت، ارتباط و مجاورت با سایر جاذبه ها، در دسترس بودن، زنده بودن و موقعیت استقرار ، دارای اهمیت و میزان کشش پذیری متفاوتی هستند که می تواند انگیزه سفر را در گردشگران مختلف تقویت کند. بنابراین ویژگی ها و جذابیت ها برنامه ریزان را در انتخاب بازارهای هدف، پاسخگویی به تقاضای موجود و برنامه ریزی برای توسعه گردشگری در آینده یاری خواهد کرد.
درطراحی سایتهای گردشگری معرفی کامل جاذبه های گردشگری در قسمت دانشنامه توریستی امری فوق العاده ضروری است.
تسهیلات و خدمات گردشگری
تسهیلات و خدمات گردشگری به مجموعه تاسیسات و تجهیزات مربوط به حمل و نقل ، اقامت، پذیرایی، تفریح و خدمات جنبی مربوط به گردشگری گفته می شود. در همین راستا انواع تاسیسات در زیر دسته بندی شده اند :
تاسیسات اقامتی عبارتند از: هتل ها و مهمانخانه ها، اردوگاه های گردشگری، پانسیون ها و متل ها .
تاسیسات پذیرایی عبارتند از: دکه های اغذیه فروشی، کافه ها و نظایر اینها.
تاسیسات تفریحی عبارتند از: پارکها، استخرهای شنا، پیستهای ورزشی و نظایر آنها.
صنعت گردشگری به ارائه خدمات می پردازند. این خدمات پمپ های بنزین، تعمیرگاه های اتومبیل، فرودگاه، راه آهن، ترمینال های مسافربری ، بانک ها ، مرکز مراقبت های ایمنی و بسیاری دیگر از خدمات جانبی مورد نیاز را در بر می گیرد .
دسترسی ها ( زمینی، هوایی، دریایی )، آب آشامیدنی و تاسیسات فاضلاب، خدمات بهداشتی و فوریت های پزشکی، تامین انواع انرژی و ارتباطات ( سیستم مخابرات ، پست، اینترنت ) در حوزه زیرساخت ها قرار می گیرند و در توسعه گردشگری نقش ویژه ای دارند.
بنابراین وجود جاذبه های گردشگری در یک منطقه شرط لازم برای فعالیت های مربوط به آن می باشد، اما کافی نیست. شرط کافی آن وجود تاسیسات و خدمات رفاهی و همچنین وجود سیستم حمل و نقل و شبکه راه های استاندارد است که بتواند نیازهای مسافران را در حد مطلوب برآورده سازد.
وجود اطلاعات مذکور در دانشنامه گردشگری سایت یا اپلیکیشن آژانس های مسافرتی بسیار مهم می باشند.
جمع بندی
درطراحی سایتآژاانس های گردشگری و طراحیاپلیکیشن آژانس مسافرتیوجود دانشنامه گردشگری جز مهم ترین ارکان می باشد. این بخش شامل اطلاعات مناسب و به روزی است که به گردشگر کمک می کند که دید وسیع تری از سفر و مقصد خود پیدا کند. همچنین در دانشنامه گردشگری مواردی همچون قوانین خاص یک شهر یا کشور در فصول خاص سال برای مسافرت نیز باید ذکر شوند تا توریست با رعایت آن ها به مشکل خاصی برخورد نکند. همه موارد مذکور از طریق طراحی وتـولید اپلیکیشن گردشگرینیز ممکن می شود.

(0) نظر
برچسب ها : طراحي سايت،اپليكيشن آژانس مسافرتي،طـراحي سايت گردشگري،بهينه سازي سئو،افزايش رنك
دسته بندی تورهای گردشگری و توضیحاتی در مورد تور های ورودی ( Incoming )


آژانس های مسافرتی باید قبل از ورود مسافران نسبت به احتیاجات و درخواست های آن ها پیش بینی های لازم را انجام دهند. همچنین اگر مسافران در ایام خاصی از سال مثل ماه مبارک رمضان قصد ورود به کشور را دارند باید قبل از ورود نسبت به قوانین داخلی کشور به خوبی توجیه شده باشند.
صنعت گردشگری امروزه از همیشه بیشتر رونق گرفته است. برخی دلایل آن عبارتند از ظاهر شدن تکنولوژی های جدید از جمله طراحی وتـولید اپلیکیشن گردشگریدر شکل های گوناگون که انجام فعالیت های توریستی را از همیشه راحت تر کرده اند و همچنین انجامتبلیغات در شبکه های اجتماعیبه ارزانترین و آسان ترین روش ممکن، برای نشان دادن نقاط زیبا و بکر مختلف دنیا. از طرفی گردشگران نیز خود، علاقه زیادی به اشتراک گذاشتن تصاویر و تجربیات از سفرهایشان در شبکه های اجتماعی که در آن ها عضو هستند دارند. در این مقاله در مورد انواع تورها صحبت می شود و تور های ورودی یا Incoming مفصل توضیح داده خواهند شد.
در ابتدا اگر بخواهیم یک تعریف کلی از تور ورودی داشته باشیم، ابتدا باید کل تورها را به سه دسته تقسیم کرد:
تورهای داخلی:عبارت است از سفرهای افراد مقیم یک کشور در سرزمین خود.
تورهای خارجی:عبارت است از سفرهای افراد مقیم یک کشور به خارج از مرزهای سیاسی کشور خود.
تورهای ورودی:عبارت است از سفر افراد غیر مقیم به یک کشور و به عبارتی وارد شدن آنها به مرزهای سیاسی یک سرزمین.
تورهای ورودی:
آژانس های مسافرتی ممکن است تمامی خدمات مورد نیاز مسافران را از جمله خدمات مربوط به اسکان یا حمل و نقل و ... را از صفر تا صد ارائه کنند ( که این حالت در کشور ما کمتر اتفاق می افتد ) و یا با بستن قرارداد با هتل ها و یا شرکت های حمل و نقل و ... به ارائه خدمات بپردازند.
عناصر مهم تور ورودی:
از مواردی که در تورهای ورودی نقش مهمی بازی می کنند عبارتند از:
آژانس های مسافرتی باید قبل از ورود مسافران نسبت به احتیاجات و درخواست های آن ها پیش بینی های لازم را انجام دهند. همچنین اگر مسافران در ایام خاصی از سال مثل ماه مبارک رمضان قصد ورود به کشور را دارند باید قبل از ورود نسبت به قوانین داخلی کشور به خوبی توجیه شده باشند.
همچنین در حین مسافرت آژانس ها ملزم به فراهم کردن موارد ذیل برای گردشگران می باشند:
راهنمای تور:راهنمای تور یکی از مهمترین عناصر در تورها از جمله تور ورودی است. با توجه به اینکه سفر در چه حوزه و موضوعی برگزار می‌شود، راهنما باید متناسب با آن مدرک لازم را داشته باشد. مثلا برای تورهای طبیعت، کارت راهنمای تور طبیعت‌گردی، تورهای با محوریت فرهنگ و تاریخ،کارت راهنمای جهانگردی (فرهنگی) و یا تورهای دوچرخه سواری و کوهستان، لوح راهنمای تور دوچرخه‌سواری و کارت راهنمای تور کوهستان را دارا باشد. علاوه بر داشتن مدرک معتبر راهنما، باید اطلاعات و دانش صحیحی نسبت به جاذبه‌ها و مقاصد داشته باشد و باید بتواند علاوه بر اطلاعات موجود مکتوب در کتاب‌ها، دانشی افزون به مسافران خود منتقل کند. یک راهنمای تور باید کاملا به زبان مسافران خود مسلط باشد و به راحتی بتواند منظور خود را انتقال دهد و علاوه بر آن به اصطلاحات تخصصی حوزه کاری خود مسلط باشد. یک راهنما باید صبر و حوصله کافی برای مسافران خود داشته باشد چرا که اخلاق صحیح و حرفه‌ای یکی از اصول لازم برای یک راهنمای گردشگری است که این مورد برای راهنمایان تورهای ورودی اهمیت صد چندان پیدا می‌کند؛ زیرا معمولا مسافران ورودی، راهنمای تور را به عنوان نماینده مردم آن کشور می‌دانند و در صورت وجود اشتباهات رفتاری در او، ممکن است نسبت به مردم آن کشور دچار سو تفاهم شوند.
برنامه سفر:راهنمای تور هنگام برنامه‌ریزی برای سفر تورهای خود باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرد از جمله: سن مسافران، ملیت و کشور آنها، جنسیت، موقعیت اجتماعی و بسیاری عوامل دیگر. هنگام برنامه‌ریزی باید به جنبه‌های مختلف توجه کرد؛ زیرا در صورت عدم نگاه چند بعدی به برنامه، علاوه بر اینکه تور برای مسافران خسته کننده می‌شود، خود راهنما هم با دشواری‌های فراوانی رو‌به‌رو خواهد شد، بنابراین بهتر است در سفرها تمامی جوانب با توجه به نوع مسافر و علایق او بررسی شود. علاوه بر آن، به موارد احتمالی و تاثیرگذار بر تور هم باید توجه کرد از جمله: آب و هوا، حوادث و اتفاقات احتمالی و.... یک برنامه خوب، برنامه‌ای است که بیشترین احتمال‌ها و پیش‌بینی‌ها در آن صورت بگیرد و راهنما و مسافر کمترین غافلگیری ‌ها را داشته باشند.
تجهیزات و امکانات:راهنما علاوه بر اینکه برنامه‌ای با محوریت مسافر می‌ریزد، باید به منابع و امکانات مقصد خود توجه کرده و مسافر خود را نیز با آنها آشناکند. راهنما باید برنامه‌های سفر خود را با توجه به تجهیزات و امکانات موجود در نظر بگیرد.
گرفتن کلیه مجوز های لازم:اخذ مجوز از ناجا برای تردد گردشگران در سطح جاده های کشور، تکمیل مدارک لازم جهت اخذ ویزا از وزارت امور خارجه برای ورود به کشور و مجوز های لازم از استانداری در صورت نیاز در مورد برگزاری برخی تورها بر عهده آژانس های گردشگری می باشد.
بعد از اتمام سفر و خروج گردشگران کار آژانس های مسافرتی به پایان نرسیده است. آژانس های مسافرتی باید با پیگیری از گردشگردان و جویا شدن نظرات آن ها را راجع به خدمات خود، پیشنهادات و انتقادات آن ها را به دقت بررسی کرده و نظرات آنها را روی وبسایت و یا اپلیکیشن موبایل خود منعکس کنند. با انجام این کار مسافران بعدی دید بهتری نسبت به مقصد خود خواهند داشت و آژانس نیز می تواند نقاط ضعف خود را برطرف نموده و نقاط قوت خود را افزایش دهد.
سامانه اُکسین ایـده پرداز و نمونه هایی از خدماتی که در جهت پیشرفت تورهای ورودی ارائه می دهد:
1- تمامی درخواست و نیاز های مسافران از جمله مکان های سیاحتی، هتل ها، رانندگان و ... در یک نرم افزار جامع نگهداری می شود.
2- تعیین قیمت ورودی با توجه به تعداد گردشگران و ریز خرج کوچکترین اقلام مصرفی با کمک اکسین تعیین و از همیشه آسانتر شده است.
3- ارائه گزارشات لحظه ای مثل فهرست اسامی، فهرست اتاق بندی، چاپ مجوز های تردد وچاپ صورت حساب تور و ...
4- اکسین قابلیت نظرسنجی تورها را برای گردشگران فراهم می کند. گردشگران می توانند با امتیاز دهی و اعلام نظرات درجه رضایت خود را از آژانس ها اعلام کنند و آژانس ها با مرور این نظرات نسبت به رفع نقاط ضعف خود و ارتقای نقاط قوتشان اقدام می کنند.

(0) نظر
برچسب ها : دسته بندي تورهاي گردشگري و توضيحاتي در مورد تور هاي ورودي( Incoming )
آشنایی با سیستمهای Whitelabel و Distributed Network در سامانه های رزرواسـیون آنلاین


سیستم های رزروی که به صورت Distributed Network پیاده سازی شده اند شباهت های زیادی با سامانه هایوایت لیبلدارند. در این مقاله شما را با تفاوت های اساسی این دو آشنا می کنیم که از آنها مطلع نیستید.
در مقاله های قبل در خصوص Whitelabel یا برچسب سفید توضیحاتی ارائه کردیم. حال با معرفی Distributed Network شما را با تفاوت ها و مزایای این دو در زمینه سامانه های رزرواسیون آشنا خواهیم کرد.
Distributed Network چیست؟ (توضیح علمی)
شبکه توزیع‌شده ( Network Distributed) یک زمینه از علوم رایانه است، که از چندین سیستم (سرور، راینش ابری و...) تشکیل شده که توسط یک شبکه رایانه‌ای با هم دیگر در ارتباط اند. یک برنامه کامپیوتری که در یک سیستم توزیع‌شده اجرا می‌شود، یک برنامه توزیع‌شده نامیده می‌شود و به فرایند نوشتن چنین برنامه‌هایی برنامه نویسی توزیع‌شده اطلاق می‌شود. در شبکه توزیع‌شده یک منبع اصلی در اختیار تعدادی سیستم قرار می گیرد که همگی آنها قابلیت مشابه داشته و در واقع با منبع اصلی یکپارچه سازی شده اند.
استفاده از Distributed Network در وبسایت های گردشگری
در وبسایت های گردشگری از Distributed Network برای ارائه خدماتی که یک وب سرویس مرکزی (برای مثالوب سرویس پروازو یا وب سرویس هتل) ارائه می کند، در سایت های گوناگون استفاده می شود که توسط یک سیستم یکپارچه پیاده سازی می شوند و همه وب سایت ها قابلیت ارائه خدمات را به صورت همزمان خواهند داشت. تا اینجا احتمالا متوجه تشابه بسیار زیاد این روش با روشوایت لیبلشده اید. اما در ادامه تفاوت های اصلی این دو را توضیح می دهیم.
تفاوت های میان Distributed Network و Whitelabel
- برجسته ترین و با اهمیت ترین تفاوت میان این دو در نحوه نمایش در وبسایتهای گردشگری می باشد. در سامانه هایوایت لیبلعموماً شما مجبور خواهید شد که برای هدایت مشتریان به رزرو خدمات، لینکی را از شرکت فراهم کننده خدمات گرفته و در سایت خود قرار دهید. در این حالت مشتری پس از انتخاب لینک به تب دیگری منتقل می شود که یا یک دامنه متفاوت از دامنه سایت شما است و یا یک Subdomain از سایت اصلی شما خواهد بود. آمار گرفته شده حاکی از آن است که در 70% رزروهای با مبالغ بالاتر از 1 میلیون تومان، این انتقال از سایت به تب جدید باعث بی اعتمادی مشتری شما خواهد شد. در سیستم Distributed Network، شرکت ارائه کننده خدمات، بخش رزرو را در قالب اصلی وبسایت شما پیاده سازی می کند که شامل همه مراحل جستجو، انتخاب، ورود اطلاعات، پرداخت بانکی و صدور بلیط و یا واچر نهایی می باشد. دقیقاً مشابه آنکه شما وب سرویسی را در سایت خود پیاده سازی کرده باشید. برتری دوم سیستم Distributed Network در همین خصوص می باشد.
- در صورتی که شما پس از پیاده سازی Distributed Network، تصمیم به پیاده سازی وب سرویس خود داشته باشید، این امر بدون نیاز به تغییرات ظاهری در سایت شما امکان پذیر می باشد. برای مثال یکی از مشتریان شما که تاکنون 4 بار از سایت شما هتل خریداری کرده است، برای خرید هتل جدیدی به سایت شما مراجعه می کند، غافل از اینکه 4 خرید گذشته توسط سیستم Distributed Network انجام شده است، و خرید جدید توسط وب سرویس شما می باشد. این فرد هیچ تغییری را در روند خرید خود تجربه نخواهد کرد و حتی می تواند در پنل کاربری خود 4 خرید انجام شده توسط Distributed Network را در کنار خرید جدید خود مشاهده نماید.
- در سامانه هایوایت لیبلگاهی از کد Iframe برای پیاده سازی موتور جستجوی رزرووایت لیبلدر ساختار اصلی سایت استفاده می شود که عیوب برجسته آن یکی کند شدن سرعت نمایش و فرآیندهای خرید است و دیگری تاثیر منفی که بر روی سئو سایت شما خواهد گذاشت. همچنین از لحاظ تجربه روند خرید توسط مشتری (User Experience) (UX) در سطح پایین تری نسبت به Distributed Network قرار دارد. سرعت خرید و UX در Distributed Network کاملا مشابه وب سرویس ها می باشد.
- تنها مزیت استفاده ازوایت لیبلها هزینه های پایین آنها نسبت به Distributed Network می باشد که معمولا بسیار ناچیز است. برخی ازوایت لیبلها به صورت رایگان ارائه می شود که معمولا در پورسانتهای فروش مبالغ پیاده سازی جبران می شوند. طبق آمار،وایت لیبلهای موفق عمدتا در زمینه پروازهای داخلی فعالیت دارند و مشتریان حاضر به خرید از این خدمات می باشند.
- در سیستم Distributed Network شما آمار خریدها، مشتریان عضو شده در سیستم و بلیط ها و واچرها را در پنل سایت خود مشاهده خواهید کرد. اما در سیستم هایوایت لیبلشما مجبور خواهید شد که آمار خرید های انجام شده در پنل سایت دیگری مشاهده کنید. همچنین در نظر داشته باشید مسافران شما در صورتی که در سایت شما پنل عضویت داشته باشند، برای استفاده ازوایت لیبلمجبور خواهند بود تا عضویت دیگری در صفحه رزرو نیز ایجاد کنند.
امیدواریم که مطالب فوق برای تصمیم گیری در انتخاب سیستم رزرو مناسب وبسایت گردشگری شما، کمک کرده باشد. در نظر داشته باشید که Distributed Network ووایت لیبلهای ارائه شده توسط شرکت ها، ممکن است تفاوت هایی با دیگری داشته باشند و یا برخی از قابلیت هایی که در خصوص Distributed Network اشاره شد را نداشته باشند.
(0) نظر
برچسب ها : Distributed Network,Whitelabel,White Label,وایت لیبل,رزرواسیون آنلاین
مقایسه بین سیستم های عامل اندروید و iOS به همراه معایب و مزایای هر کدام


سیستم عامل موبایل نوعی سیستم ‌عامل است که مخصوص دستگاه های قابل حمل از جمله تبلت، تلفن هوشمند و ... می‌باشد و کنترل این نوع دستگاه ها را بر عهده دارد. طراحیاپلیکیشن های موبایلانجام شده با کمک سیستم عامل موبایل باعث اجرایاپلیکیشن های موبایلمی شود.
به طور کلی سیستم‌ عامل نرم‌افزاری است که مدیریت منابع رایانه را به عهده دارد و زمینه ای را فراهم می‌کند که نرم‌افزار های کاربردی اجرا شده و بتوان از خدمات آن استفاده کرد. سیستم‌ عامل جز ضروری‌ترین نرم‌افزارهای یک سیستم کامپیوتری است. سیستم عامل موبایل نوعی سیستم ‌عامل است که مخصوص دستگاه های قابل حمل از جمله تبلت، تلفن هوشمند و ... می‌باشد و کنترل این نوع دستگاه ها را بر عهده دارد.طراحی اپلیکیشن موبایلانجام شده تنها با کمک سیستم عامل موبایل، باعث اجرایاپلیکیشن های موبایلمی شود.
این نرم‌افزار در اصل شبیه به سیستم ‌عامل مایکروسافت ویندوز، لینوکس یا مک او اس ده می باشد که کنترل یک رایانه رومیزی یا لپ‌تاپ را بر عهده دارند. با این حال، آنها در حال حاضر تا حدود زیادی ساده ترند، و بیشتر با نسخه هایی که امکان کار ارتباط با امواج بی سیم با پهنای باند بالا را دارند ساخته شده اند یا همچنین قابلیت اتصال به شبکه محلی را دارند.
انواع سیستم عامل ها:
:Android
واژه اندروید به معنای روبات کوچک و شبه انسانی است که به وسیله کامپیوتر کنترل می شود و می توان در فارسی واژه شبیه انسان را برای آن برگزید. اندروید بر پایه هسته لینوکس ساخته شده است. رابط کاربری سیستم عامل اندروید و بیشتر برنامه های آن با زبان جاوا و پایتون نوشته شده است. ابزارهای مختلف آن به راحتی برای کاربران قابل دسترس است و توسط گوگل حمایت می شود. این سیستم عامل از فرمت های مختلف فایل های مولتی مدیا مانند MPEG-4، H.264، MP3 ،AAC، GIF، JPEG، PNG، AMR و از تمامی شبکه های ارتباطی مورد نیاز کاربران موبایل مانند GSM/EDGE، CDMA، EV-DO، UMTS، بلوتوث و wifi پشتیبانی می کند.
موبایل های مجهز به سیستم عامل اندروید، از تمامی سخت افزارهای رایج مانند GPS و دوربین های با کیفیت بالا پشتیبانی کرده و ازنرم‌افزار SQLite برای ذخیره و مدیریت داده ها استفاده می کند. اندروید هم چنین از HTML5 پشتیبانی می کند و توسعه برنامه های کاربردی در آن به راحتی انجام پذیر است.
لیست چند برند دستگاه ساپورت کننده اندروید:
برند :SONY شامل سری های مختلف گوشی های Xperia
برند :Nexus شامل سری های مختلف گوشی های Google Pixel و نکسوس
برند :LG شامل سری های مختلف گوشی های ال جی از جمله: Stylus 2، سری G، V10 و X match
برند :htc شامل سری های مختلف گوشی های اچ تی سی از جمله: سری 10، سری One، سری Desire و Butterfly
برند :SAMSUNG شامل سری های مختلف گوشی های سامسونگ از جمله: سری Galaxy
برند :HUAWEI شامل سری های مختلف گوشی های هواوی از جمله: سری های Honor،Nova ، G، P، Honorو ...
برند :MOTOROLA شامل سری های مختلف گوشی های موتورولا از جمله: سری های Moto و Droid
برند :ASUS شامل سری های مختلف گوشی های ایسوس از جمله: سری های Zenpad و Zenfone
برند :NOKIA شامل سری های مختلف گوشی های نوکیا از جمله: Nokia 3
:iOS
آی او اس سیستم عامل انحصاری محصولات اپل است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ به همراه آیفون ارائه شد. این سیستم عامل از مرورگر سافاری برای جستجو در وب و از برنامهٔ Files برای مدیریت فایل ها، دفترچهٔ تلفن، پخش فرمت های صوتی و تصویری و اجرای اپلیکیشن ها استفاده می کند. شرکت اپل در سال ۲۰۰۸، اپ استور را راه اندازی کرد که با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران رو به رو شد.
اپل تا حدودی توانسته است با ارائه آخرین نسخه iOS، رقبای سرسخت خود را ساکت کند. اجرای برنامه های اصلی و جانبی موبایل با صدا، ارسال پیامک بعد از رد تماس، خواندن صفحات وب به صورت آفلاین و ایجاد نقشه های سه بعدی، بخشی از تلاش اپل برای این ارائه بی کم ‌و کاست آخرین آپدیت سیستم عامل خود است. یکی از ویژگی های مهم iOS، منحصربه‌فرد بودن آن است. علاوه بر این که خود سیستم عامل در انحصار محصولات اپل است، برنامه های آن صرفاً برای iOS و ARM نوشته می شوند.
لیست دستگاه های ساپورت کننده iOS:
آیفون، آی پاد و آی پد
مزایای کلی گوشی های اندروید:
قیمت مناسب گوشی ها و امکان انتخاب تعداد برند های زیاد.
تغییر تم ( Theme) گوشی به آسانی.
بهره بردن از حافظه SD.
معایب کلی گوشی های اندروید:
افزایش سرعت تخلیه باتری.
پایین آمدن حریم خصوصی در صورت دانلود فایل ها از منابع نامشخص. (غیر بازار اصلی )
Root شدن این سیستم که باعث خارج شدن گوشی از گارانتی می شود.
مزایای کلی گوشی های iOS:
هماهنگی کامل سخت افزار و نرم افزار (چون سیستم عامل نصب شده روی آن، دقیقا برای همین سخت افزار طراحی شده است. )
به روز رسانی منظم تر
حداقل بودن خطاهای سیستم عامل.
معایب کلی گوشی های iOS:
نقل و انتقال فایل‌ از روی گوشی به کامپیوتر به راحتی انجام نمی شود.
بلوتوثِ دستگاه های داری سیستم عامل iOS تنها با هم می توانند در تبادل باشند و نه سیستم های دیگر.
نداشتن قابلیت اضافه کردن حافظه SD
مقایسه iOS و اندروید:
iOS بر خلاف اندرویداپلیکیشن های موبایلرا به صورت بومی Native اجرا می‌کند، اما اندروید اپ ها را در بستر نرم افزاری Framework به اجرا در می‌آورد. اجرایاپلیکیشن های موبایلبه صورت اجرا در بستر نرم افزاری میزان مصرف منابع سخت افزاری را بالا می‌برد. شاید به همین دلیل است که عمر باطری اندرویدها کمتر از iOS است. در مجموع در زمینه بهینه بودن سیستم عامل در مصرف انرژی و به کارگیری و مدیریت منابع سخت افزاری به نظر می‌رسد iOS برنده مقایسه است. جنبه دیگری که به آن توجه می‌کنیم رابط کاربری یا همان GUI است. اندروید رابط کاربری با گزینه‌هایی بیشتر را فراهم می‌کند که برای کاربران عادی مشکل ساز است اما حرفه‌ای‌ها می‌پسندند ولی رابط کاربری iOS زیبا و ساده است.
اندروید در زمینه پردازش سطح پایین در قیاس با iOS تا حد زیادی عقب‌تر است و جای بهینه سازی بسیار بالایی دارد. اگر ظاهر سیستم عامل برای شما مهم است هر دو سیستم عامل خوب و کارامد هستند. اما پوسته iOS ساده‌تر و حرفه‌ای‌تر به نظر می‌رسد و آندروید پیچیده‌تر است و کاربر عام آن را نمی‌پسندد. در هر دو سیستم عامل انتخاب‌هایی عالی برایاپلیکیشن های موبایلفراوان دارید و از این نظر جای نگرانی وجود ندارد.

(0) نظر
برچسب ها : iOS,Android,سیستم عامل,سیستم عامل گوشی,اندروید
سئو داخلی و سئو خارجی وبسایت چیست و شامل چه قسمت هایی می شوند؟


سئو به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود: سئو داخلی و سئو خارجی. سئو خارجی بیش از 70% و سئو داخلی نزدیک به 30% فاکتور های سئو و بهینه سازی سایت را در بر می گیرند.
مقدمه:
هدف از انجام خدمات گسترده و پیچیده سئو، به طور خلاصهافزایش رنکوبسایت ( Page Rank ) و راحت تر دیده شدن آن در صفحه ( صفحات ) اول موتورهای جستجویِ مختلف است. بدون شک، در حال حاضر محبوب ترین موتور جستجو گوگل است و بسیاری از خدمات سئو برای راحت تر دیده شدن وبسایت ها، در گوگل انجام می شوند. سئو به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود: سئو داخلی و سئو خارجی. سئو خارجی بیش از 70% و سئو داخلی نزدیک به 30% فاکتور های سئو و بهینه سازی سایت را در بر می گیرند.
سئو داخل سایت:
به طور کلی هر عملی که به منظور افزایش رتبه سایت در موتور های جستجوگر و در داخل سایت شما انجام می شود را سئو داخلی می گویند.بهینه سازی سئوسایت داخلی باید قبل از بهینه سازی خارجی سایت انجام شود . سر فصل های آموزشی سئو داخلی به شرح زیر می باشد:
تگ های متا:
تگ های متا Title و متا Description جز مهم ترین تگ ها در مبحث سئو هستند. تگ Titleبرای نام گذاری عنوان صفحه و با استفاده ازکلمات کلیدیاستفاده می شود. تگ Description شامل توضیحات مربوط به عنوان صفحه وبسایت است که تا حد ممکن باید به زمینه کاری آن مربوط باشد.
محتوای سئو:
برای اینکه محتوا سایت در بین مخاطبان بهتر دیده شود باید از چند قانون ساده پیروی کنید:
محتوا تازه تولید کنید.
محتوا اختصاصی و ناب تولید کنید.
محتوا های قدیمی خود را آپدیت کنید.
سعی کنید تا روند تولید محتوا به صورت یک شکل نشود.
در انتخابکلمات کلیدیهم کیفیت ( ارتباط آن ها به زمینه کاری ) و هم کمیت آن ها ( چگالیکلمات کلیدیدر صفحه ) باید لحاظ شوند. در ضمن استفاده بیش از حد ازکلمات کلیدیباعث کاهش رتبه بندی سایت می شود.
استفاده از تصاویر:
تصاویر بیشتر ،در جذابیت و فهم بهتر مطالب شما موثر هستند. مخاطبان همیشه مطالب تصویری را در مقایسه با متون ترجیح می دهند. باید توجه داشت که تصاویر انتخاب شده علاوه بر زیبایی و کیفیت باید از حجم کمی هم برخوردار باشند تا باعث نمایش داده شدن سریع تر وبسایت برای مخاطبان گردد. هر چه وبسایت سریع تر روی دستگاه های مختلف از جمله موبایل، کامپیوتر ها و ... نمایش داده شود باعثافزایش رنکآن می گردد.
استفاده از لینک های داخلی:
لینک های داخلی باعث دیده شدن قسمت های مختلف وبسایت می شود چه توسط کاربران چه توسط بات های موتورهای جستجوگر. با استفاده از تگ a herf می توان در محتوای سایت لینک های داخلی ایجاد کرد و مطالب مختلف صفحات مختلف سایت را به هم وصل کرد.
تگ های H1 تا H6:
تگ های H یا Header شامل مطالبی هستند که درطراحی سایتبرای شما اهمیت بیشتری دارند. برخی به اشتباه فکر می کنند که تگ های H صرفا سایز مطالب را بزرگتر یا کوچکتر نمایش می دهند. در صورتی که تگ H اهمیت مطالب را برای بات گوگل تعریف می کنند. تگ H1 بیشترین میزان اهمیت را دارد و این اهمیت به ترتیب تا تگ H6 به کمترین میزان می رسد.
سئو خارج از سایت:
برعکس سئو داخل سایت بهینه سازی بیرونی سایت کاملا خارج از سایت انجام می گردد،سئو خارجی در عمل شامل دریافت سیگنال های مثبت از سایت های دیگر به سایت خود می باشد.
سئو خارجی سایت شامل چه کار هایی است؟
Link Building:
لینک سازی به مجموعه فرآیند هایی گفته می شود که شما انجام می دهید تابک لینکهای معتبر از دیگر سایت ها دریافت کنید. لینک بیلدینگ پرکاربردترین و تاثیر گذارترین عامل رتبه بندی در بهینه سازی خارجی یا سئو خارجی به شمار می‌رود. لینک سازی معمولا با فوکوس روی عبارات یاکلمات کلیدیخاصی انجام می گیرد. از روش های دیگر دریافتبک لینکمی توان به موارد زیر اشاره کرد:
خریدبک لینک، رپورتاژ خبری، وبلاگ نویسی، کامنت گذاری در سایت‌ها، ارسال پست در انجمن‌ها، ثبت سایت در دایرکتوری‌، شرکت در سایت‌های پرسش و پاسخ
Social Media:
شبکه های اجتماعی می توانند به عنوان مکملی در کنار روش های دیگر بهینه سازی خارج سایت (سئو خارجی) به کار برده و سیگنال های مثبت را روانه سایت ما کنند.با اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی می توانید ترافیک برای سایت خود جذب کنید.
ثبت در نقشه گوگل:
یکی از ارکان محلی سئو ثبت موقعیت مکانی در گوگل است. این کار اثرات مثبتی بر روی رتبه سایت دارد. در الگوریتم های جدید گوگل، احتمال جذب ترافیک از طریق نتایج جستجو توسط کسانی که در محدوده جغرافیایی شما جستجو می کنند بیشتر است.
نتیجه گیری:
فرایندبهینه سازی سئوبه صورت چرخه ای می باشد. به این معنا که بعد از رسیدن به نقطه مطلوب، باید به صورت پیوسته از دستورالعمل های خاصی پیروی شود تا رتبه سایت افت نکند. نتیجه گرفتن از طریقبهینه سازی سئووبسایت، فرایندی است که احتیاج به زمان بیشتری نسبت به ادوردز دارد. ادوردز، روش متمرکز شدن و سرمایه گذاری رویکلمات کلیدیاست. برای پیشرفتِ سایت خود، لازم است که با متخصصین سئو در تماسِ مداوم باشید. زیرا همان طور که گفته شد، خدمات سئو به صورت چرخشی است و گاهی لازم است استراتژی های قبلی را برایافزایش رنکتغییر دهید.
(0) نظر
برچسب ها : سئو,بهینه سازی سئو,سئو داخلی,سئو خارجی,بهینه سازی سایت
5 مورد جدید برای بهبود رتبه و سئو وبسایت شما


آیا در حال نهایی کردن طراحی وبسایت خود هستید؟ اگر چنین است قبل از راه اندازی نهایی این مقاله را نیز مطالعه فرمایید.
پیش تر با موارد سئو در طراحی وبسایت آشنا شدیم. اکنون به شما 5 مورد جدید را معرفی می کنیم که در سئو سایت شما حائز اهمیت است و تاثیر به سزایی در سئو وبسایت شما خواهد داشت.
1- تعیین کلمات کلیدی به ازای هر URL در سایت
هنگام طراحی وب سایت، کلمات کلیدی مناسب عناوین صفحات وبسایت خود را انتخاب و لیست کنید. کلمات کلیدی انتخاب شده را در URL صفحات سایت خود قرار دهید. عنوان صفحات و متا تگها نیز از موارد نیاز است و می بایست جدی گرفته شود. مطمئن شوید که تمامی کلمات کلیدی مهم در عناوین سایت و توضیحات متا وبسایت در نظر گرفته شود. پس از انجام این مراحل، هنگام تحلیل و آنالیز رتبه و وضعیت وبسایت خود متوجه اهمیت این موضوع می شوید.
2- دسترسی وبسایت، UX و کرالینگ (Crawling)
مطمئن شوید که مطالب و صفحات شما در دسترس موتورهای جستجو باشد که در این خصوص می توانید از کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) استفاده کنید.
صفحات را بررسی کنید و مطمئن شوید کرالرها (Crawlers نرم افزارهای موتورهای جستجو هستند که رتبه و مطالب سایت ها را دسته بندی و تحلیل می کنند) به صفحات و مطالب سایت شما دسترسی دارند. همچنین از سهولت در دسترسی به سایت شما از پلتفرمهای گوناگون همچون موبایلها، مرورگرهای متفاوت و برای تمامی مخاطبین مطمئن شوید.
3- ابزارهای تجزیه و تحلیل
یکی دیگر از موارد تجزیه و تحلیل وبسایت است. این ابزارها که معروفترین آنها Google Analytics می باشد همواره در زمینه سئو بسیار حائز اهمیت بوده و ابزارهای جدیدتری در سال 2017 ارائه شده است که بهره گیری از آنها به شما کمک بسزایی خواهد کرد.
4- Rich snippets
Rich Snippets (ریچ اسنیپت) از یک سری کدهایی تشکیل شدن که برای توصیف اطلاعات و داده های نشانه‌گذاری شده وب سایت ها استفاده می‌شود. ریچ اسنیپت ها به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا موضوع و محتوای یک وب سایت را راحت‌تر درک کنند. با این وجود، موتورهای جستجو پا را یک قدم فراتر گذاشته و از این اطلاعات برای نمایش بهتر نتایج جستجو استفاده می‌کنند تا کاربران بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را راحت‌تر از موتورهای جستجو دریافت کنند. Rich Snippets از داده‌های نشانه گذاری شده یا همان داده های ساختار یافته (Structured data) ایجاد می‌شود و Rich Snippets خود جزئی از Rich Answers ها هستند.
5- Schema tags
Schema مجموعه ای از اطلاعات کوچک است که با بیانی مشخص و از پیش تعیین شده در سایت قرار میگیرند. این روش از نشانه گذاری کار، تجزیه و تحلیل اطلاعات سایت را برای موتورهای جستجو خیلی ساده تر و موثر تر کرده و موتور های جستجو قادر خواهند بود نتایجی را که مرتبط با سوال جستجو شده کاربر باشد به نمایش بگذارند.
اگر تاکنون وبسایت خود را ساخته اید و در طراحی وب سایت خود این موارد را در نظر نگرفته اید، لازم است قدمی به عقب برداشته و این موارد را نیز در سایت خود اعمال کنید. چنانچه امکان اضافه کردن آنها برای شما مقدور نیست، از یک شرکت خدمات سئو مناسب بهره بگیرید.

(0) نظر
برچسب ها : طراحي سايت,بهينه سازي سئو,افزايش رنك,طراحي وبسايت,طراحي وب سايت
مواردی که آژانس های مسافرتی ( یا هتل ها ) برای موفقیت به آن ها نیاز دارند


طراحی سایت ریسپانسیو که بر روی گوشی های موبایل به آسانی و به صورت کامل مشاهده شود، جز اصلی ترین موارد در طراحی این گونه وبسایت ها است. همچنین در طراحی سایت آژانس های گردشگری لازم است که مطالب سایت با شبکه های اجتماعی و اپ موبایل آژانس ( در صورتی که طراحی اپلیکیشن موبایل هم صورت گرفته باشد ) یکپارچه یا Integrated باشند.
همانطور که در مقالات قبلی به تفصیل اشاره شد، طراحی سایت آژانس های مسافرتی و هتل ها از قواعد خاصی پیروی می کند. در این مقاله از ذکر جزییات که قبلا به آن ها اشاره شده است خودداری نموده و به موارد کلی اشاره می کنیم.
1- وب سایت:
طراحی سایت آژانس های مسافرتی و هتل ها از قواعد خاصی پیروی می کند. در این مقاله از ذکر جزییات که قبلا به آن ها اشاره شده است خودداری نموده و به موارد کلی اشاره می کنیم. طراحی سایت ریسپانسیو که بر روی گوشی های موبایل به آسانی و به صورت کامل مشاهده شود، جز اصلی ترین موارد در طراحی این گونه وبسایت ها است. همچنین در طـراحی سـایت آژانـس های گردشگری لازم است که مطالب سایت با شبکه های اجتماعی و اپ موبایل آژانس ( در صورتی که طراحی اپلیکیشن موبایل هم صورت گرفته باشد ) یکپارچه یا Integrated باشند.
مختصات دقیق محل آژانس یا هتل از طریق Google Map نیز باید در قسمت تماس با ما آورده شود. مواردی مثل داشتن بالای وبسایت روی دستگاه های مختلف، محتوای کافی، راحتی کاربران در استفاده از سایت ( User-friendly ) و سایر موارد بهینه سازی سئو، همگی باید در طراحی سایت لحاظ شوند. در ضمن وب سرویس گردشگری که برای ارائه خدمات رزرواسیون آنلاین پرواز، اتاق و ... از آن استفاده می شود، باید به بهترین شکل پیاده سازی شده باشد. در غیر این صورت شانس آژانس یا هتل برای جذب کاربران و جلب رضایت مشتریان به شدت کاهش می یابد.
2- شبکه های اجتماعی:
شبکه های اجتماعی امروزه به راه آسان و نسبتا ارزانی برای تبلیغ خدمات تبدیل شده اند. با افزایش تعداد کاربران، تعداد شبکه های اجتماعی و انواع آن ها نیز رو به گسترش است. اما در زمان تبلیغ برای آژانس های مسافرتی و هتل ها توصیه نمی شود که روی کمیت و تعداد شبکه های اجتماعی تمرکز و سرمایه گذاری زمانی و مالی صورت گیرد. بلکه استفاده از تعداد کمتری از شبکه های اجتماعی که بازده بیشتری دارند و گذاشتن پست های بهینه و تاثیرگذار که با فضای هر شبکه هماهنگ باشند ( کیفیت بیشتر پست ها )، بیشتر از گذاشتن پست های یکسان در تعداد زیادی از شبکه ها موثر است.
3- ایمیل های تبلیغاتی:
آژانس های مسافرتی و هتل ها باید از طریق ارسال ایمیل های دسته ای با مشتریان خود در تماس باشند. معرفی تورها و خدمات جدید از طریق ارسال ایمیل های انبوه بسیار موثر است.نکته مهم در ارسال این گونه ایمیل ها انتخاب موضوع و نوشتن توضیحات است که باید به زبانی ساده بیان شوند و تا جای ممکن از حالت شعاری و تبلیغات محض دور باشد تا در جذب مخاطب مفید واقع شوند.
4- جذب مخاطب ارگانیک:
درباره تفاوت مخاطبین ارگانیک و پرداختی در مقاله های پیشین صحبت شده است. صاحبین آژانس های مسافرتی باید سیاست های خود را به گونه ای تنظیم کنند که بعد از گذشت چندین ماه از طراحی سایت خود در صدر لیست صفحات جستجو قرار بگیرند. این امر با رعایت اصول سئو و بهینه سازی سئو سایت ها امکان پذیر می شود.
اگرچه جذب مخاطبین پرداختی ( برای مثال با استفاده از سرویس ادوردز گوگل ) برای فصول خاص سال مثل تابستان که میزان مسافرت ها بالا می رود مفید است، اما باید در نظر داشت که کاربران به طور پیوسته در حال جستجو در اینترنت می باشند و بسیاری از آن ها در فصول خلوت تر به جستجوی تورها و انتخاب مقاصد سفرهای سال آینده خود می پردازند. در نتیجه آژانس هایی سود اصلی را خواهند داشت که با جستجوی کاربران در گوگل و بدون استفاده از خدمات تبلیغاتی در صفحات اول جستجو جای گرفته باشند.
5- بلاگ:
در زمان طراحی سایت آژانس های مسافرتی و هتل ها قرار دادن قسمت بلاگ بسیار مهم است.مهمتر از آن نحوه استفاده از بلاگ سایت است. بلاگ یک وبسایت جای انجام تبلیغات نیست!برای انتخاب موضوع های نوشته شده در بلاگ، قبل از هر چیز سه موضوع را از خود بپرسید:اول این که آیا مطلب ارسالی شما توسط افرادی که برای شما بیشتر اهمیت دارند خوانده می شود؟دوم این که کاربرانی که با مجموعه شما آشنایی ندارند، موضوع مطلب ارسالی شما را جستجو خواهند کرد؟ و مطلب سوم این است که آیا همان کاربر ناآشنا با مجموعه شما حاضر به اشتراک گذاری موضوع در شبکه های اجتماعی است؟
برای مثال دو موضوع زیر هر دو می توانند در یک بلاگ نوشته شوند، اما به راحتی می توان فهمید که کدام موضوع در جذب مخاطب بهتر عمل می کند:الف ) مطلبی در مورد اتاق های بازسازی شده هتلی با طراحی مدرن و آخرین امکانات روز در منطقه ای خاص
ب ) مطلبی در مورد 5 رستوران برتر در همان منطقه
6- تبلیغات:
تبلیغات جز اساسی ترین فاکتورهای موفقیت است و نه تنها برای شروع ( و حتی قبل از شروع ) لازم است، بلکه همواره در ادامه مسیر موفقیت بخشی از سود حاصل را باید برای تبلیغات کنار گذاشت. امروزه تبلیغات و دامنه آن بیش از همیشه گسترش پیدا کرده است. برای تبلیغ آژانس های مسافرتی و هتل ها هم همانند سایر صنایع و خدمات دیگر روش های گوناگونی وجود دارد: از تبلیغات چاپی گرفته تا تبلیغات تلوزیونی. در بحث دیجیتال مارکتینگ تبلیغات شامل تبلیغات بنری یا متنی در وبسایت های پربازدید، تبلیغات ویدیویی در شبکه های اجتماعی تصویر گرا، تبلیغات در سایر شبکه های اجتماعی، استفاده از خدمات گوگل ادوردز و ... می شود. انتخاب نوع تبلیغات بستگی به میزان بودجه و استراتژی آژانس های گردشگری و هتل ها دارد.
جمع بندی:
بهره گرفتن از تمامی موارد نوشته شده در بالا، برای آژانس های گردشگری و هتل ها لازم هستند. با داشتن یک استراتژی مناسب و بهره بردن همزمان از همه موارد فوق، یک آژانس یا هتل می تواند گام بزرگی در جاده پیشرفت و موفقیت بردارد.

(0) نظر
برچسب ها : طراحي سايت ريسپانسيو,طراحي سايت,طراحی وبسایت,طراحی وب سایت,رزرواسیون آتلاین,وب سرویس گردشگری,گردشگری,آژانس مسافرتی
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته اول آذر 1396 هفته سوم آبان 1396 هفته دوم آبان 1396 هفته اول آبان 1396 هفته دوم مهر 1396 هفته اول مهر 1396
موضوعات
طراحی سایت (11) طراحی وب سایت (9) طراحی وبسایت (9) بهینه سازی سئو (5) ریسپانسیو (3) گردشگری (3) طراحی سایت گردشگری (2) Whitelabel (2) دیجیتال مارکتینگ (2) بازاریابی اینترنتی (2) بهینه سازی سئو،افزایش رنک (2) کلمات کلیدی (2) بهینه سازی سایت (2) سئو خارجی (2) سئو داخلی (2) رزرواسیون آنلاین (2) وایت لیبل (2) افزایش رنک (2) سئو (1) طراحی اپ (1) اپلیکیشن موبایل (1) تولید اپلیکیشن موبایل (1) طراحی اپلیکیشن موبایل (1) آژانس مسافرتی (1) وب سرویس گردشگری (1) رزرواسیون آتلاین (1) طراحی سایت ریسپانسیو (1) کلمات کلیدی،گوگل ادوردز،ادوردز،سئو،بازاریابی آنلاین (1) تولید اپلیکیشن موبایل،طراحی اپلیکیشن موبایل،طراحی سایت،طراحی متریال،گوگل متریال دیزاین (1) رزرواسیون آنلاین،وب سرویس های گردشگری،طراحی سایت،طـراحی سـایت آژانـس های گردشگری،رزرواسیون آنلاین هتل (1) طراحی سایت،اپلیکیشن آژانس مسافرتی،طـراحی سایت گردشگری،بهینه سازی سئو،افزایش رنک (1) دسته بندی تورهای گردشگری و توضیحاتی در مورد تور های ورودی( Incoming ) (1) White Label (1) Distributed Network (1) اندروید (1) سیستم عامل گوشی (1) Android (1) iOS (1) بازاریابی آنلاین (1) Wordpress (1) سرویس رزرواسیون پرواز (1) نرم افزارهای مدیریت جامع (1) فناوری اطلاعات (1) نرم افزار های یکپارچه (1) نرم افزار یکپارچه (1) Integrated Software (1)
صفحه ها
فیدها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 198
تعداد نوشته ها : 21
تعداد نظرات : 0
X